Proč je skákání na trampolínách 305 cm tak zdraví prospěšné? Na tuto otázku by byla odpověď poněkud zdlouhavější a komplexnější, protože právě skákání má značný vliv na fyzické tělo i psychiku. My bychom se však rádi zaměřili na jednu věc, a sice na zdraví vašich nohou.
K nejzdravějším pohybům vůbec patří chůze po schodech a trampolíny. Jde o to, že se tímto způsobem velmi důkladně zaměstnají svaly nohou, zejména lýtek a stehen. Ty myjí velké nároky na srdeční činnost, protože stehna a hýždě patří k největším svalům v těle a proudí do nich značné množství krve. Díky tomu nejen posilujeme a formujeme nohy, ale udržujeme tělo v perfektní kondici. Všimněte si například souvislosti s veškerými sporty, kde jsou nejvíce namáhány nohy – právě zde bývají sportovci nejvíce fyzicky zdatní. Je to např. tenis, hokej, fotbal nebo lyžování.
Nepodceňujte ploché nohy – další významný vliv mají trampolíny na chodidla. Příčná a podélná klenba je udržována svalovinou, svaly chodidel. Jakmile je zatěžujeme, klenba se tvoří, pokud je přestaneme zatěžovat, klenba se bortí. A jinými slovy – pokud chodíme bosí, klenba se tvoří, pokud se obujeme do bot, klenba se bortí (svaly ochabují). A teď sami sobě odpovězte: „Kolik hodin času trávíte denně v obuvi a kolik hodin chodíte bosí (hlavně venku v přírodě)“?
Většina z vás chodí v botách mnoho hodin a tím oslabuje svaly chodidel. Není také divu, že má dnes s plochou nohou problémy většina západní populace. Přitom jde o defekt poměrně závažný, se závažnými důsledky na páteř, klouby i vnitřní orgány. Vyzujte se tedy z bot a choďte více naboso, a k tomu zařaďte skákání na trampolíně, samozřejmě bez bot. Skákání výrazně zaměstnává svaly chodidel, čímž je udržíte v perfektní kondici. Poznáte to pak i na sobě, na svém běžném životě, kdy budete lépe pohybliví a celkově spokojenější a zdravější.