Lidé si zvykli natolik spoléhat na účinky léků a antibiotik, že si vůbec neuvědomují, jak braním všech možných analgetik a dalších léků zatěžují nejen svůj organismus, ale postupně začínají být na účinky těchto léků resistentní. Kvůli nadměrnému užívání antibiotik reálně hrozí, že již v řádu desítek let se jimi nebudeme moci léčit, protože jejich účinnost se neustále snižuje. Vystátá tedy otázka, jak se nemocem účinně bránit? Je na čase obrátit svou pozornost zpět k přírodě. Mírnější zdravotní obtíže lze totiž zdolat díky síle bylin.
Návrat k přírodě
Čím dál více lidí si uvědomuje, jaké riziko nadužívání léčiv přináší a snaží se hledat i jiné cesty, jak tělu od nemoci pomoci. Řada z nich spoléhá na sílu přírody, věří, že právě v ní lze najít léky na téměř veškerá běžná onemocnění. Navíc díky přírodním preparátům můžete posílit i svou imunitu. Nejen laická veřejnost obrátila svou pozornost k přírodě, ale také mnoho odborníků a vědců se zabývá studiem fytofarmak, tedy přírodních léčiv. Pokud cítíte, že byste potřebovali svou imunitu podpořit, můžete vyzkoušet kvasnice nebo třeba hlívu ústřičnou. Můžete ji buď zařadit do svého běžného jídelníčku, případně ji konzumovat v prášku ze sušených hub. Běžně se prodává v lékárnách.
Co můžete dále vyzkoušet?
Téměř každý Čech se během svého života potýká alespoň jednou se zánětem močových cest. Kromě popíjení urologického čaje, vyzkoušejte sušené brusinky či medvědici léčivou. Dobré je také zvýšit přísun vitaminu C. Mezi běžné příznaky nachlazení patří kašel. Vyzkoušejte extrakt z listů břečťanu. Nejen, že usnadňuje vykašlávání, ale celkově působí proti kašli. Při průjmovém onemocnění se hodí borůvky nebo také česnek azázvor. Oloupané stroužky česneku dejte do skleničky a zalijte čtyřicetiprocentním lihem. Nechte česnek 14 dní macerovat a poté užívejte až čtyřikrát denně jednu lžičku.