Než vůbec požádáte o finanční sumu, je potřeba zvážit řadu kroků a činností, bez kterých to rozhodně nepůjde. Většina z nás již v nějakém případě měla, co do činění s bankovním úvěrem. Pokud to bylo ve spojitosti s bydlením, je to zcela v pořádku. Jedná se o investici dlouhodobou, která se vždy vyplatí. Schvalují ji i přední finanční poradci, jenom je dobré na začátku zvážit každoměsíční finanční zatížení. Ovšem představa, že v dnešní době získáte na pořízení bytu, či na stavbu domu 100% hypotéku je nesmysl.
Ani banky, ani nebankovní společnosti, neposkytují plné krytí. Je potřeba spoluúčast a zainteresovanost samotného klienta. Dalším kamenem úrazu může být doložení příjmů. Ne všichni mohou, nebo chtějí prokazovat výši aktuální mzdy. Ale bez ní to bohužel nejde! I nebankovní společnost by měla prověřit, zda jste platebně schopní. Ovšem vždy existují řešení, jak problém odstranit. Požádejte o pomoc někoho z rodiny, který bude schopen zaručit se za vaše finanční aktivity. To, že v současné době jako podnikatel nemáte horentní zisky, ještě neznamená, že nemůžete získat úvěr. Někdy stačí doložit vydané faktury, nebo u začínajících byznysmenů, podnikatelský záměr.
Platilo a stále platí, že při žádosti o půjčku, musíte standardně prokazovat potřebné údaje a činnosti. Například příjem doložíte vy, případní spolužadatelé, buď rovnou výplatními páskami, nebo formulářem o potvrzení příjmů. Ten vám je povinna na vyžádání vyplnit každá mzdová účtárna vašeho podniku, nebo společnosti. Může se stát, že žadatel, nebo spolužadatel pobírají sociální dávky.
Je jedno, jestli rodičovské příspěvky, nebo například starobní důchod. Tady je nutné předložit potřebné potvrzení státní správy, která daný příspěvek vyplácí. Zároveň nezapomeňte, že bude nutné poctivě a spravedlivě uvést pravidelné každoměsíční výdaje. A to nejen za klasické spotřeby, jako nájmy, energie, nebo SIPO. Ale je také nutné popravdě informovat o dalších a jiných závazcích, v podobě půjček, nebo úvěrů.