Dostatečná filtrace
Obecně udržování stojaté vody venku v dobré kondici není jen tak, protože časem by se nám zde mohly začít tvořit zelené organismy, a navíc se do vody dostává dost nepořádku, takže kdybychom si jenom napustili bazén plný vody a jenom se v ní koupali, tak za chvíli rozhodně ke koupání vhodná nebude. Prvním krokem je bezesporu pořízení dostatečně výkonné filtrace, přičemž rozhodně volte pískovou. Právě v pískové náplni se totiž v kolující vodě zachytí nepořádek, proto je nutné ji i za zhruba dva roky vyměnit.
Vhodné však je, když se do vody nepořádek vůbec nedostane, proto v době nepoužívání bazénu je dobré jej přikrýt plachtou. I tak filtrace nezachytí úplně všechno, protože určitá část nepořádku ještě je na stěnách a dně. Nemůžeme je však utírat hadrem. Došlo by k rozvíření, proto to chce koupit alespoň základní manuální vysavač, který se napojí na filtraci a hezky nečistoty odsává.
Sprchování
Když jdeme na veřejný bazén, tak se setkáme s upozorněním, abychom se nejdříve osprchovali. Máme totiž na sobě i případně na plavkách nečistoty, které by se zbytečně dostali do bazénu. Proto bychom i doma měli u vlastního bazénu vždy před vstupem použít sprchu. Čím méně nepořádku se do něj dostane, tím lépe a nebudeme muset zbytečně třeba sáhnout po chemii navíc. Na zahradě máme většinou přístup pouze ke studené vodě, přičemž sprchování v ní nemusí být pro mnohé příjemné, což lze snadno vyřešit pomocí solární sprchy Chlorito. Využijeme tak hezkého počasí a dostatek vody nám vždy ohřeje sluníčko, takže navíc nebudeme muset zajišťovat nějaký externí ohřívač a platit za jeho provoz. Poslouží i po koupání, abychom ze sebe spláchli chlór, což ocení zejména lidé s citlivější pokožkou. Provedení sprch je mnoho, přičemž mnohdy mají i dolní kohoutek pro oplach nohou a můžeme si snadno regulovat, jak teplou vodu chceme.